Главная » Статьи » Технології » Наука та технології

Вчені НАСА створили перший глобальний знімок Землі


Вчені НАСА створили перший глобальний знімок Землі (фото: nasa.gov)

Новий клімато-метеорологічний супутник NASA не дуже сприятливо стартував. Його останній образ - повний фронтальний погляд на планету Земля - це кращий кадр.

На висоті 512 миль (824 км) над Землею Visible Infrared Imager Radiometer Suite (VIIRS) на NPOESS Preparatory Project (NPP), супутник отримує повне уявлення про Землю кожен день. Картинка від 24 листопада є першим повним глобальним зображенням з VIIRS.

NPP є першим супутником, призначеним для збору даних для прогнозування погоди та моніторингу клімату. Він також закладе основу для більш просунутих спостережень Землі, кажуть науковці.

Супутниковий NPP запущений 28 жовтня і VIIRS отримав свої перші виміри 21 листопада. Зображення є попередніми і можуть бути використані для оцінки стану датчика, поки інженери продовжують включати його для повноцінного функціонування.

Минулого місяця супутник відправив назад на Землю свій перший знімок і взяв хороший великий план східного узбережжя США. NPP в даний час досяг своєї кінцевої орбіти, підключені всі інструменти і він рухається навколо Землі на швидкості 16 640 миль / год (26 780 кілометрів на годину).

The NPOESS Preparatory Project (NPP) - являє собою важливий перший крок у створенні системи нового покоління метеорологічних супутників.

Піднімаючись з півночі і доходячи до півдня денного боку Землі, зображення VIIRS є знімки поверхні, площею в 1900 миль (3000 км) в поперечнику. Смуги з кожною подальшим орбіти перекривають один одного, так що в кінці дня датчик має повне уявлення про світ. Арктики не вистачає, тому що там дуже темно, щоб подивитися у видимому світлі протягом зими.

Супутник NPP був розміщений на синхронній орбіті, унікальному шляху, які проходить по екватору в один і той же час з кожним обертом. Так що, коли NPP пролітає над Кенією, мова йде про 13:30 на землі. Коли NPP досягає Габону - близько 1900 миль на захід - на наступній орбіті, вона близька до 13:30 на землі. Ця орбіта дозволяє супутнику зберігати той самий кут між Землею і Сонцем так, що всі зображення мають подібне освітлення.

Послідовне висвітлення очевидно на щоденній глобальної фотографії. Смуги сонячного світла відбиваються від океану в тому ж місці в лівій частині кожної смуги. Відповідний кут важливий, оскільки він дозволяє вченим порівнювати зображення з року в рік, не турбуючись про екстремальні зміни в тіні і освітлення.

Коли VIIRS почне функціонувати в повному режимі, він буде робити безліч вимірів, від температури океану і хмар до розташування пожеж. Ці виміри допоможуть розширити запис з ранніх датчиків, як середнього дозволу (MODIS). VIIRS дуже схожий на MODIS, він летить на великій висоті для того, щоб зробити вимірювання всієї планети без пробілів. (MODIS щоденно вимірювання прогалин на екваторі. Дивись зображення MODIS від 24 листопада). VIIRS також бачить Землю менш детально, 375 метрів на піксель, у порівнянні з 250 метрів на піксель для MODIS.

Категория: Наука та технології | Добавил: Informator (20.12.2011)
Просмотров: 649 | Комментарии: 1 | Теги: супутник, NASA, Космос, НАСА, Фотографія, планета, земля | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Wilfredo • 07:43, 11.07.2012
No more s***. All posts of this qliuaty from now on
ComForm">
avatar