Главная » Статьи » Технології » Людина і технології

Вирощувати в космосі картоплю хочуть в NASA


Вирощувати в космосі картоплю хочуть в NASA (фото: spacepotatodwight.blogspot.com)

В NASA почали активно працювати над методами для вирощування солодкої картоплі (батату) у космосі, яка з гарною врожайністю займає мало місця на космічній станції чи кораблі.

Вирощувати батат NASA вирішили через те, що на космічній станції або кораблі занадто мало місця для великої плантації з вирощування продуктів харчування, передає Cnews.ru.

Зазвичай рослини солодкої картоплі дають велику кількість пагонів, які розгалужуються в сторони і буквально "з'їдають" корисний простір.

Харчова цінність батату набагато вища, ніж у звичайної картоплі. Зрілі бульби, які в сприятливих умовах можуть досягати ваги до 10 кг, містять за вагою до 30% крохмалю, до 6% глюкози, а також каротин, мінеральні солі і безліч вітамінів, включаючи життєво важливий вітамін С.

До того ж, дослідження NASA показали , що солодка картопля добре росте в закритих приміщеннях і легко переносить сусідство з іншими рослинами.

У NASA вирішили подолати надмірну "повзучість" солодкої картоплі простим способом: обмежити її поширення спеціальним дротяним конусом.

Як з'ясувалося, обрізка бічних пагонів не сильно погіршує врожайність рослини. До того ж, обрізані молоді пагони можна вживати в їжу, наприклад у вигляді салату, що буде хорошим доповненням до раціону космонавтів.

Зазначимо, наступною науковою програмою NASA у космосі стане використання світлодіодів для освітлення рослин і підтримки фотосинтезу і, батат стане одним з перших піддослідних зразків.

Раніше американська мережа піцерій Domino's Pizza запропонувала відкрити перше кафе на Місяці. З ініціативою виступив підрозділ компанії в Японії, проте, хто стане клієнтами нового кафе, наразі невідомо.

Раніше повідомлялось, що на Місяці скоро побудують готелі, де буде активно розвиватися секс-індустрія. Таку думку висловили американські науковці, аналізуючи ринок землі на цьому небесному тілі.
Категория: Людина і технології | Добавил: Informator (29.11.2011)
Просмотров: 703 | Теги: картошка, Космос, наука | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar