Главная » Статьи » Общество » Путишествие

Владислав Циплухін: За добу в Ізраїлі я дізнався, що всі квартири обладнуються кімнатою-бомбосховищем

Владислав Циплухін, прес-секретар №1, вопіющий голос самого Павла Дурова який заснував Вконтакте.ру. Владислав щойно повернувся з Ізраїля, і ділиться своїми відчуттями від побаченого, почутого.

За добу в Ізраїлі я дізнався, що всі квартири в нових будинках обладнуються кімнатою-бомбосховищем. Що фуа-гра - це не риба, як завжди здавалося мені, провінційному хлопчикові. Не зміг на спір порвати банкноту 20 шекелів. І що в самих релігійних районах країни сьогодні, під час Шаббат, за спробу зробити лук (фотку - ред.) на вулиці я ризикую бути закиданим камінням.

Місто ділиться в основному на єврейські і арабські квартали. Саме за рахунок відвідування цього міста, і за допомогою історика, який мене супроводжував, нарешті вдалося перейнятися суттю ізраїльсько-арабського конфлікту.

Єрусалим - це місце, де сходяться головні світові релігії і культури. У самій першій побудованій церкві, наприклад, можуть одночасно молитися люди всіх віросповідань.

А далі починається величезна купа тонких ідеологічних розбіжностей, більшу частину з яких знають тільки професійні історики. Але розбіжності відчуваються і через енергетику міста. Я б назвав це «битвою за реліквії».

Мусульмани монополізували камінь, з якого, згідно Біблії, Бог почав створення світу. Вони дуже неохоче пускають туди представників інших релігій: час відвідування дуже обмежено, на вході обшукують і забирають будь-які предмети, що натякають на іншу релігію (біблію, хрестики). Іудеї оселилися поруч зі Стіною Плачу. Християни ж в застовпили місце, де Ісус був страчений і де він потім воскрес. Але навіть самі християни досі не можуть визначитися між собою, в якому саме місці все-таки стратили Ісуса. Доходить до мордобоїв. А сім'я ключників, які вже протягом кількох століть (через покоління) відкривають і закривають ворота в головну церкву християн, є мусульманами.

Все це особисто мене дуже підштовхувало до питання, яке я боявся поставити гідові, щоб випадково не образити релігійної людини. «Не буду заперечувати існування вищої сили. Але Вам не здається, що це релігія - це всього лише спосіб організації мас. За що б'ються ці люди, що проявляють агресію?», - Зважився все-таки я.

У мого гіда виявилося схоже думку, за три години ми прийшли до спільної думки:

Навіть якщо вірити писанню про те, що Бог одного разу прийде на Землю, щоб воскресити мертвих, зібрати їх разом з тими, що живуть нині в Єрусалимі і влаштує суд, то квитки до раю будуть давати за нашими вчинками в житті, а не за кількістю поцілунків тієї чи іншої реліквії. При цьому кожна людина має право вибирати для себе релігію і ступінь залученості в неї. Комусь дійсно легше знайти душевну гармонію через читання молитви, дотримання поста або паломництво.

Тільки б не вбивали один одного.

Автор тексту і фотографій: Владислав Цыплухин








Категория: Путишествие | Добавил: Informator (07.01.2012)
Просмотров: 697 | Теги: туризм, релігія, Владислав Цыплухин, Вконтакте, израиль | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar