Главная » Статьи » Общество » Навчання

Чи можуть підручники стати опенсорсом?

Величезна роль різних інтернет-ресурсів у процесі сучасного навчання воістину неоціненна. Світова мережа відкрила для студентів безмежні можливості використання технологій для полегшення доступу до книжок, джерелам, розробкам, навчальним програмам і іншому. Але, як відомо, немає межі досконалості. Увага експертів в галузі онлайн-навчання прикута до питання підручників та їх ціни.

Підручники - одна з основних граф витрат сучасних школярів і студентів, а переклад їх у цифровий вигляд - одна з найбільш обговорюваних тем в освітньому співтоваристві.

Тенденції в цій області виглядають наступним чином - багато компаній конкурують за право перекладати підручники в цифровий формат, проте традиційна бізнес-модель видавництв заважає цим цифровим копій по-справжньому полегшити фінансові витрати учнів. У той же час, багато авторитетних представники сфери освіти вважають, що цифрові підручники повинні бути безкоштовними. А хто правий і винен у цій суперечці - зовсім не очевидно.

Багато університетів Європи і Америки, включаючи такі авторитетні заклади, як Массачусетський технологічний інститут та Університет Карнегі-Меллон, запускають різноманітні програми щодо забезпечення безкоштовного віртуального освіти, однак навіть ці заклади ще не готові до забезпечення своїх студентів обов'язкової літературою на основі ідеї опенсорса.

А справа в тому, що подібна зміна у віками сформованій системі освіти стикається із занадто багатьма перешкодами, зруйнувати які можна, тільки змінивши традиційні погляди університетського співтовариства, грунтуючись на сучасних опенсорсних тенденції інтернету. Однак, по-перше, на цьому шляху доведеться зіткнутися з горезвісним авторським правом, яке буде відстоювати кожен автор підручника, апелюючи до того, що одна з ідей його «творіння» - приносити заслужений дохід. По-друге, навіть знайшовши людей, готових писати підручники на ідеї опенсорса, університети не можуть бути впевнені в тому, що саме ці освітні матеріали отримають державну сертифікацію.

З іншого боку, маючи всього кілька безкоштовних підручників, які, до речі, можна просто викупити у видавництва чи автора, університети значно просунуться на шляху лояльності до своїх студентів, які, за підрахунками дослідницької групи School Online, на рік витрачають близько $ 900 на навчальні матеріали. А поки School Online розписує, яким чином безкоштовні підручники зможуть економити кошти студентів, університети, на жаль, в більшості випадків, виявляються непідготовленими до переходу на цифровий формат.
Джерело: webcrunch.ru.

Категория: Навчання | Добавил: Informator (19.05.2011)
Просмотров: 570 | Теги: університет, навчання, Open Source, опенсорс, підручник | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar