Главная » 2012 » Февраль » 3 » Студентов Киевского славистического университета собираються виселить на мороз
05:50
Студентов Киевского славистического университета собираються виселить на мороз


Кому заважає Славістичний?

На черговому засіданні ДАК було прийнято рішення про часткове позбавлення ліцензії Славістичного університету

За матеріалами перевірок Державної інспекції навчальних закладів України, Державна акредитаційна комісія (ДАК) анулювала ліцензію на спеціальність «Облік та аудит» Київського славістичного університету (КСУ). Але це не означає, що студентам терміново треба шукати інше місце навчання. Рішення комісії набуде чинностi лише після завершення цього навчального року. Тобто останній курс отримає дипломи, довчаться до кінця року й студенти інших курсів. Крім того, керівництву Київського славістичного університету доручено в тижневий термін вивести своїх студентів з неприйнятних для навчання та проживання навчальних приміщень та гуртожитків та упродовж трьох місяців усунути виявлені недоліки і порушення з надання освітніх послуг.

На цьому можна було б завершити статтю, якби не цікаві подробиці з життя вищезгаданого навчального закладу в останні півроку. В університеті припускають, що перевірки були невипадковими. І кажуть, що дехто вподобав землю, яку займає даний ВНЗ.

«Табачник нас хвалив»

Як розповіли «УМ» у керівництві Славістичного університету, «проблеми виникли рік тому, й аж ніяк не навчального характеру. З осені 2010 року почалися постійні перевірки. За минулий рік провели декілька перевірок, що дуже гальмувало навчальний процес. Взагалі , все це схоже на кампанію із закриття всіх недержавних вишів. Що з цього вийшло, ви бачите самі».

Також для багатьох є абсолютно неприйнятною перспектива виселення студентів iз гуртожитків. «У нас нормальні умови для проживання. І ні для кого не секрет, що в гуртожитках живуть тi, хто не може собі дозволити наймати квартиру. Тому виставляти нас на вулицю зараз, в 20–градусний мороз, — це злочин», — кажуть студенти закладу.

Щодо приміщень, які начебто з проблемами, то «нам відмовили тільки в оренді по вулиці Анрі Барбюса, хоча ще півроку тому ми отримали всі необхідні документи на дозвіл. Кажуть, що це приміщення аварійне, але таких документів ніхто не показує», — поснюють в університеті. В цьому ж приміщенні навчаються і діти з геологорозвідувального технікуму.

«От де дійсно все добре, так це в приміщенні Української фондової біржі, де навчається частина студентів КСУ. Немає проблем і у наших філій, яких усього п’ять. В Миколаєві ми навіть купили приміщення. Загалом, як не парадоксально, але Табачник нас хвалив за те, що ми створили гарний навчальний заклад», — кажуть в керiвництвi ВНЗ.

Перевіряльники поводилися хамськи

Щоб захистити рідну альма–матер, на вищезгадане засідання ДАК намагалися прорватися студенти університету. Вони хотіли передати звернення до міністра Дмитра Табачника, але їх не пустили.

Єдиний зі студентів, якому вдалося потрапити на засідання ДАК, голова профспілки студентів та аспірантів КСУ Артем Горбенко, прокоментував «УМ» ситуацію: «Що ми бачимо на даний момент? В університету намагаються забрати будівлі. Для чого? Усе дуже просто — у нас дуже цінна земля. Замість будівлі університету набагато вигідніше поставити розважальний комплекс. До речі, він вже існує на папері у вигляді макету. А найцікавішим для мене виглядає той факт, що на місці, де розташована наша оболонська філія, де ми фактично з нуля відновили будівлю одна будівельна фірма дуже хоче побудувати будинок. Настільки сильно хоче, що вже демонструє його проект на своєму сайті». «УМ» перевірила сайт вказаної хлопцем компанії — дійсно, віртуальний багатоповерховий будинок уже існує за абсолютно реальною адресою, де наразі розташована філiя КСУ. Ще, за словами хлопця, на комісії президент КСУ вимагав, щоб «наших студентів перевели в інші виші, але з оплатою такою ж, як у нас. На це довго не хотіли погоджуватись. У результаті це питання не вирішили й досі».

«Ще дивує той факт, якщо ми дійсно такі погані, то чому комісія не звернула увагу на те, що у нас проходять практику студенти з Чехії, Франції, Польщі та Швеції? — каже Артем Горбенко. — А що найбільше нас обурює, так це той факт, що Міністерство освіти безпідставно тисне на нас своїми перевірками. Остання, до речі, ще й вразила хамським ставленням до студентів, коли члени комісії безцеремонно зривали пари та не давали нормально проводити лекції».

Джерело: umoloda.kiev.ua.


Кому мешает Славистический?
На очередном заседании ГАК было принято решение о частичном лишении лицензии Киевского славистического университета


По материалам проверок Государственной инспекции учебных заведений Украины, Государственная аккредитационная комиссия (ГАК) аннулировала лицензию на специальность «Учет и аудит» Киевского славистического университета (КСУ). Но это не значит, что студентам срочно надо искать другое место учебы. Решение комиссии вступит в силу только после завершения этого учебного года. То есть последний курс получит дипломы, доучаться до конца года и студенты других курсов. Кроме того, руководству Киевского славистического университета поручено в недельный срок вывести своих студентов из неприемлемых для обучения и проживания учебных помещений и общежитий (за окном зима - ред. Students) и в течение трех месяцев устранить выявленные недостатки и нарушения по предоставлению образовательных услуг.

На этом можно было бы закончить статью, если бы не интересные подробности из жизни вышеупомянутого учебного заведения в последние полгода. В университете предполагают, что проверки были неслучайными. Говорят, что есть кто-то кому земля которую занимает данный вуз приглянулась.

«Табачник нас хвалил»

Как рассказали «УМ» в руководстве Киевского славистического университета, «проблемы возникли год назад, и отнюдь не учебного характера. С осени 2010 года начались постоянные проверки. За прошлый год провели несколько проверок, что очень тормозило учебный процесс. Вообще, все это похоже на кампанию по закрытию всех негосударственных вузов. Что из этого получилось, вы видите сами ».

Также для многих совершенно неприемлема перспектива выселения студентов из общежитий. «У нас нормальные условия для проживания. И ни для кого не секрет, что в общежитиях живут те, кто не может себе позволить снимать квартиру. Поэтому выставлять нас на улицу сейчас, в 20-градусный мороз, - это преступление », - говорят студенты заведения.

Относительно помещений, будто с проблемами, то «нам отказали только в аренде по улице Анри Барбюса, хотя еще полгода назад мы получили все необходимые документы на разрешение. Говорят, что это помещение аварийное, но таких документов никто не показывает », - поясняют в университете. В этом же помещении учатся и дети с геологоразведочного техникума.

«Вот где действительно все хорошо, так это в помещении Украинской фондовой биржи, где учится часть студентов КСУ. Нет проблем и у наших филиалов, которых всего пять. В Николаеве мы даже купили помещения. В общем, как ни парадоксально, но Табачник нас хвалил за то, что мы создали хороший учебное заведение », - говорят в руководстве вуза.

Проверяющие вели хамски

Чтобы защитить родную альма-матер, на вышеупомянутое заседание ГАК пытались прорваться студенты университета. Они хотели передать обращение к министру Дмитрия Табачника, но их не пустили.

Единственный из студентов, которому удалось попасть на заседание ГАК, председатель профсоюза студентов и аспирантов КСУ Артем Горбенко, прокомментировал «УМ» ситуацию: «Что мы видим на данный момент? В университет пытаются забрать здания. Для чего? Все очень просто - у нас очень ценна земля. Вместо здания университета гораздо выгоднее поставить развлекательный комплекс. Кстати, он уже существует на бумаге в виде макета. А самым интересным для меня выглядит тот факт, что на месте, где расположена наша оболонская филиал и где мы фактически с нуля восстановили здание, одна строительная фирма очень хочет построить дом. Настолько сильно хочет, что уже демонстрирует его проект на своем сайте».

«УМ» проверила сайт указанной парнем компании - действительно, виртуальный многоэтажный дом уже существует по совершенно реальному адресу, где сейчас расположена филия КСУ. Еще, по словам парня, на комиссии президент КСУ требовал, чтобы «наших студентов перевели в другие вузы, но с оплатой такой же, как у нас. На это долго не хотели соглашаться. В итоге этот вопрос не решили до сих пор ».

«Еще удивляет тот факт, если мы действительно такие плохие, почему комиссия не обратила внимание на то, что у нас проходят практику студенты из Чехии, Франции, Польши и Швеции? - Говорит Артем Горбенко. - А что больше всего нас возмущает, так это тот факт, что Министерство образования безосновательно давит на нас своими проверками. Последняя, кстати, еще и поразила хамским отношением к студентам, когда члены комиссии бесцеремонно срывали пара и не давали нормально проводить лекции».

Источник: umoloda.kiev.ua

Категория: Образование | Просмотров: 1079 | Добавил: Informator | Теги: КСУ, украина, образование, закрытие, киевский славистический университет | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar