Главная » Статьи » Технології » Інтернет

Які види шахрайства зустрічаються в Інтернеті?
Щоб вчасно розпізнати шахрайську виверт, іноді досить знати, які вони бувають і як проявляються.

«Попереджений - значить озброєний», - говорить приказка. Це справедливо по відношенню до захисту від шахрайства. Іноді достатньо знати, до яких прийомів вдаються зловмисники, щоб, побачивши у себе в пошті лист, відразу зрозуміти: мене намагаються обдурити. Розглянемо найбільш популярні види шахрайства:

Підроблені повідомлення про виграш у лотерею. У листі повідомляється про те, що ви нібито виграли в лотерею. Мета шахраїв - виманити у вас деяку кількість грошей за «переклад» вашого грошового призу.

«Нігерійські» листи. Листи, в яких вас просять перевести гроші з далекої африканської (або будь-який інший) країни на ваш рахунок, і обіцяють за це відсотки. Надалі шахраї попросять номер вашого рахунку нібито для переказу грошей. Однак замість того, щоб перевести вам гроші, вони знімуть ваші кошти з рахунку. Є також варіант, коли в процесі спілкування шахраї просять переказати їм якусь кількість грошей нібито за послуги адвоката або на транспортні витрати. Після того як ви вислали їм гроші, вони просто перестають з вами спілкуватися.

Є й інший, ще більш небезпечний хід подій: шахраї використовують ваш рахунок таким чином, що ви опиняєтеся винними у їх махінаціях з відмивання грошей і сідайте у в'язницю замість них.

Фінансові піраміди і легкий заробіток. У цих схемах потенційній жертві пропонується вкласти трохи грошей, щоб потім вони обернулися великим прибутком. Насправді ж ця шахрайська схема працює за принципом «скільки вкладеш, стільки й втратиш».

Інтернет-жебрацтво Листи нібито від благодійних організацій або нужденних людей. Насправді такі листи або є в чистому вигляді блефом, або в них знаходяться посилання на реальні організації та фонди, але зазначені реквізити для переказу грошей належать шахраям.

Пам'ятайте, благодійні організації не розсилають спам, у них є інші методи для залучення інвестицій. Якщо ви все-таки хочете перевірити інформацію, яка надана в листі, знайдіть адресу відповідної організації, зателефонуйте туди і уточніть, яким чином можна перевести гроші.

SMS-шахрайство в спамі Листи, в яких під різними приводами вас просять надіслати SMS-повідомлення на короткий номер. Сюди ж належать і листи, які містять посилання на сайти, на яких в якості плати за нібито надану послугу також пропонується надіслати SMS-повідомлення на короткий номер. Що б у таких листах не обіцяли шахраї, справа закінчиться тим, що ви заплатите за неіснуючу послугу суму не менше десяти доларів.

Отже, варто відразу видаляти листи, що містять будь-які пропозиції, пов'язані з грошима, від невідомих вам людей, в тому числі:

- Пропозиції заробити гроші (легкий заробіток, допомогу з переказом грошей, вкладення, які принесуть «незліченні» багатства);
- Пропозиції допомогти кому-то грошима (на лікування, бідної нігерійської красуні і т.д.);
- Будь-які «виграші»;
- Пропозиції безкоштовних програм, фільмів і т.д.
Джерело: Денги.юа.

Категория: Інтернет | Добавил: Informator (25.05.2011)
Просмотров: 896 | Теги: безпека, шахрайство, Інтернет | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar